Коли повинні міняти ліфт в будинку?

Ліфт є одним з видів громадського транспорту, за який ми вносимо символічну плату при розрахунку за комунальні послуги. Цієї невеликої суми, теоретично має вистачити:
  • на заміну старих кабін;
  • на технічне обслуговування діючих;
  • на утримання персоналу, диспетчерів і ремонтників.

Сплачена сума покриває лише 70 відсотків потреб ліфтового господарства. Нерідко доходи ліфтовиків залишаються лише на папері. У більшості випадків міська влада повинна ліфтовикам великі суми грошей і повернути їх навряд чи вдасться. Але і відключити ліфти в будинках–боржниках практично неможливо. Адже це така ж не персоніфікована послуга, як, наприклад, сміттєпровід.

У столичному житловому фонді Києва зараз налічується близько 20 тисяч ліфтів, з яких більше восьми тисяч вже відпрацювали свій термін. Щорічно їх кількість зростає ще на тисячу. Адже життя ліфта досить коротка - за 25 років машина повністю виробляє весь ресурс. При цьому столичне господарство здатне потягнути не більше 100 модернізацій машин в рік.

 kogda nuzhno menyat lift

Питання безпеки при експлуатації ліфтів

Ліфти – це механізми підвищеної небезпеки. Від технічного стану підйомників нерідко залежить життя людей. Якщо раніше кабіни прикрашали дзеркалами і квітами, то тепер головне-забезпечити працездатність машини. Сучасні конструкції ліфтів розроблені так, що загрози для життя ліфтова система не несе. Ліфт так змонтований, що зірватися він не може:

  1. Тримається на трьох тросах, при тому, що безпечно висіти він може і на одному;
  2. Якщо теоретично уявити ситуацію, коли одночасно обриваються усі три троса, спрацьовує гальмівна система затискачів і ліфт блокується;
  3. Ліфт не поїде, якщо між дверцятами щось застрягло і вони не закрилися.

Водночас неприємність може статися, коли від перепаду електричної напруги ліфт зупиняється між поверхами. В такому випадку треба дзвонити в аварійну службу по телефону, вказаному на панелі ліфта і терпляче чекати приїзду фахівців.

Фактори, що впливають на безпеку експлуатації ліфтів

Крім природного зношування та старіння, цей транспорт підстерігає ще одна біда - нальоти всякого роду хуліганів і вандалів. І якщо розмальовані стіни, розбиті лампочки і пропалені кнопки, м'яко кажучи, краси нашим ліфтів не додають, то зняття металевих обрамлень дверей або електронного обладнання може закінчитися несправної трагедією.

На жаль, в країні зафіксовані випадки загибелі людей при користуванні ліфтом. Мали місце факти падіння у ліфтову шахту, двері у неї були відкриті, тому що поріг, на якому вони кріпляться, демонтували невідомі.

Послуги компанії Masterlift

Компанія "Мастерліфт" давно працює на ринку послуг із заміни, ремонту ліфтів, технічного обслуговування ліфтового обладнання і за цей час заробила відмінну репутацію.
«Masterlift» пропонує клієнтам спектр послуг по проведенню профілактики ліфтів та виконання ремонтних робіт будь-якої складності, як на новому обладнанні, так і давно застаріле. Також ми здійснюємо обслуговування ліфтів в Києві для ОСББ. Наші фахівці мають великий досвід практичної роботи і високий рівень технічної підготовки, що дозволяє успішно вирішувати найскладніші завдання. На обслуговування приймаються марки, як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.