Ліфт – найбезпечніший вид транспорту

У багатьох людей з ліфтами пов'язані необгрунтовані страхи та побоювання. Вони бояться того, що кабіна ліфта може застрягти між поверхами або навіть впасти на дно шахти. Всі ці фобії не мають раціональної причини та пов'язані з дитячими страхами, а також впливом масової культури. Небезпечні аварії в ліфтах барвисто описані в літературі та кінематографі, тому багато хто вважає такі ситуації можливими в повсякденному житті.

Компанія «Майстерліфт» розповість читачам про те, чи варто боятися ліфтового обладнання і наскільки безпечно ним регулярно користуватися.

Системи безпеки в сучасних ліфтах

Мешканці багатоповерхових будинків переміщуються в ліфтах щодня по декілька разів на день. Навряд чи вони б стали так ризикувати, якби пов'язували з ліфтовим обладнанням навіть найменшу можливість потрапити в небезпечну ситуацію. Сучасні ліфти закономірно вважаються найбезпечнішим видом транспорту. За цим критерієм вони навіть обійшли ескалатори. Як люблять стверджувати електромеханіки, ризик отримати пошкодження при падінні на сходах набагато вище, ніж при поїздці в ліфті. До речі, це твердження повністю підтверджується статистикою побутового та виробничого травматизму.

sistemy bezopasnosti v sovremennyh liftah

Конструкція ліфтових підйомників вдосконалюється вже більше ніж півтора століття. З винаходом безпечного ліфта їх застосування стало повсякденним. При цьому питанню надійності і безпеки надається окреме визначальне значення. Висока безпека сучасного ліфтового обладнання забезпечується наступними системами і механізмами:

 1. Кабіна тримається і переміщається відразу декількома сталевими тросами, які здатні витримувати 12-кратне навантаження. Обрив навіть одного з них практично виключений. Але навіть при такому неймовірному збігу обставин, інші канати впевнено витримають вагу кабіни і пасажирів.
 2. При некерованому вільному падінні кабіни вона буде м'яко зупинена шляхом спільної роботи обмежувача швидкості та уловлювачів.
 3. Система механічного реверсу змушує двері кабіни відкриватися кожен раз, коли вони при закритті зустрічають в прорізі перешкоду.
 4. Буфери, розташовані внизу шахти.
 5. Автоматичний доводчик кабіни, який опускає її на нижній поверх.
 6. Система автоматичного фотореверсу, яка не дає дверям закритися при знаходженні в отворі будь-якого об'єкту.
 7. Додаткові електронні системи безпеки.

Що робити при виникненні аварійних ситуацій?

Найнебезпечніше, що може трапитися з пасажиром в ліфті - це зупинка кабіни між поверхами. В такому випадку слід вести себе наступним чином:
 • відразу ж потрібно спробувати зв'язатися з диспетчером – кнопка зв'язку розташована на панелі зв'язку, яка знаходиться на стінці кабіни;
 • при порушенні в роботі системи зв'язку з диспетчером потрібно скористатися мобільним телефоном та зателефонувати на номери, які вказані на інформаційній табличці в кабіні;
 • ні в якому разі не варто робити самостійних спроб покинути кабіну;
 • при відсутності в кабіні зв'язку з оператором, а також номерів сервісної служби, що є порушенням, потрібно зателефонувати в службу надзвичайних ситуацій за номером 101.
Також потрібно знати, що при пожежі користуватися ліфтами заборонено. Потрібно залишати будівлю через сходову клітку або спеціальними евакуаційними шляхами. При вході в кабіну і виявленні будь-яких явних несправностей необхідно відмовитися від поїздки і повідомити про проблему в обслуговуючу компанію.

Як гарантувати надійність і безпеку ліфта?

Компанія «Masterlift» попереджає, що регулярне своєчасне технічне обслуговування і ремонт ліфтів є головним гарантом безпеки. Компанія, яка займається обслуговуванням ліфтів, зобов'язана виконувати щомісячний огляд ліфтового обладнання, виправлення дрібних недоліків і усунення виявлених несправностей.

«Майстерліфт» вже більше 10 років обслуговує тисячі одиниць ліфтового обладнання в м. Києві. За весь час нашої роботи не сталося жодного випадку травматизму пасажирів в ліфтах, за які ми несемо відповідальність.