Новини

Ліфти в нових будинках від чотирьох поверхів стануть обов'язковими

У березні 2019 року наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України були затверджені оновлені державні будівельні норми в частині житлового будівництва. Нові норми ДБН В. 2.2-15:2019 містять основні положення щодо будівництва та реконструкції житлових будинків висотою до 73,5 м. З 1 грудня 2019 року їх вимоги набувають чинності та стають обов'язковими для всіх учасників будівельного ринку. Фахівці компанії «Майстерліфт» розкажуть вам, які нові норми щодо ліфтів містяться у цьому документі.
 

Ліфт – найбезпечніший вид транспорту

У багатьох людей з ліфтами пов'язані необгрунтовані страхи та побоювання. Вони бояться того, що кабіна ліфта може застрягти між поверхами або навіть впасти на дно шахти. Всі ці фобії не мають раціональної причини та пов'язані з дитячими страхами, а також впливом масової культури. Небезпечні аварії в ліфтах барвисто описані в літературі та кінематографі, тому багато хто вважає такі ситуації можливими в повсякденному житті.

 

Хто і навіщо придумав встановлювати у ліфті дзеркало?

Ліфтова кабіна – це місце, де людина знаходиться всього декілька хвилин. Але в нашій повсякденній метушні, активному ритмі життя тут можна просто спокійно проїхати і на деяку мить перепочити.
У сучасних супермаркетах, торгових центрах і навіть житлових будинках в ліфтах дуже часто на стінах кабін розміщені дзеркала. На думку одних це звичайна примха, для інших дзеркало – вкрай необхідний атрибут. Навіщо ж дзеркало в ліфті, чи є воно важливим предметом дизайну?
 

Індивідуальний ліфт у квартиру – особливості та експлуатація

Підкреслити статусність власного житла можна за допомогою різних предметів інтер'єру, в тому числі облаштувавши свою квартиру індивідуальним ліфтом. Дуже часто таке рішення робить побут більш комфортним та затишним, до того ж сучасні технології дозволяють спроектувати і встановити індивідуальний ліфт в будь-якому приміщенні.
 

Як забезпечується утримання ліфтів в багатоквартирному будинку?

Власники квартир автоматично стають і власниками ліфтів та іншої загальнобудинкової, нежитлової території. В основному це тамбур, дах, сходи, підвал, щитки, прибудинкова площі. Все це вимагає витрат мешканців на утримання. Розглянемо більш детально: хто повинен платити за утримання ліфта, що входить і не входить у повне технічне обслуговування конструкції?
 

Лікарняні ліфти - в чому відмінність від інших ліфтів?

У приміщеннях медичних установ особлива увага повинна приділятися надійності лікарняних ліфтів, коректна робота яких може вплинути на здоров'я і життя людини. Замовити якісні, сучасні ліфти для лікарень та послугу їх обслуговування завжди можливо в спеціалізованій компанії "Майстерліфт".